Buradasınız:Anasayfa » Balkon - Teras » Balkon-Teras Mobilyaları

Balkon-Teras Mobilyaları

Balkon-Teras Mobilyaları

Balkon ve teraslarda kullanılacak mobilyalar göz önünde olduğundan ve rahatlık ön planda olduğundan önem teşkil eder. Mekanınız küçükse yer kaplamayan katlanabilen veya köşelere girebilen modeller seçmek gerekir. Küçük mekanlar için portatif modeller piyasada mevcuttur. Masa ve sandalyeler katlanabilen veya iç içe geçebilen tarzda olursa küçük mekanlarda daha kullanışlı olacaktır.

Artık portatif mobilyalarda rahatlık ön planda tutulmaktadır. Ayrıca kolçaksız sandalyeler veya taburelere önerilebilir. Bu ürünler renkli yastıklarla süslenebilir. Küçük mekanlara açık renk kullanımı önerilmektedir. Daha geniş ve ferah göstermesi açısından önemlidir. Dar mekanlarda dikine bitkilerin kullanımı ve çok büyümeyen bitki kullanılması önerilir.

Geniş mekanlar için ise seçenekler daha geniştir. Rattan veya hasır mobilyalar tercih edilebilir. Ahşap veya plastik de seçilebilir. Minderler mobilyalara eşlik eder. Geniş mekanlarda geniş koltuklar ve büyük sehpalar rahatlıkla kullanılabilir. Bambu oturma grupları veya masa sandalye modelleri geniş mekanlara uyum sağlar.

Ayrıca geniş teraslar için hamak veya salıncaklar da önerilebilir. Seçilen tarz ve günün modası da belirleyicidir. Evimizde kullanacağımız bir hamakla günün yorgunluğunu atarak güzel bitkilerimiz arasında farklı bir ortam yaratabilir.

Bir önceki yazımız olan ” Balkon-Teras Aksesuarları ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön