Buradasınız:Anasayfa » Duvar » Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda en önemli öğelerden biri olmasına rağmen çoğu zaman es geçilen duvarlar, mekanın bir parçası olduğu için kesinlikle özen gösterilmesi gereken bileşenlerdendir. Canlı bir renge boyanan duvarlar dahi boş olduğunda mekan algısının sıradanlaşmasına neden olduğundan, genel tasarıma uygun aksesuarlar ile duvarların da mutlaka mekan algısına katkı sağlaması gerekir.

Küçük tablolar, aynalar, şık çerçeveli resimler, porselenler ve hatta kendi yaptığınız figürler dahi duvarınızın ilgi çeken bir görsel haline dönüşmesini sağlayabilir.Duvara yaslanan mobilyaların üst bölümü genellikle aksesuar kullanımı için en uygun alanlardandır. Mobilyanın duvara yaslanması duvarın ikiye bölünmesine neden olduğundan, insanlar tarafından duvarın üst bölümünün boş olarak algılanmasına neden olur.

Uzun yapısı ile duvarın büyük bir bölümünün kapanmasına neden olan üçlü koltukların yaslandığı duvarlara, oturanların kafasına değmeyecek şekilde duvar aksesuarları yerleştirilmesi duvar kesilmesi nedeniyle oluşan boşluk algısını ortadan kaldıracaktır. Antreler ve koridorlar gibi dekoratif anlamda fazla seçeneğin bulunmadığı alanların da şık bir görünüm kazanması, büyük ölçüde duvarlara konan aksesuarlara bağlıdır.

Dijital baskı teknolojisi sayesinde çok detaylı ve kaliteli görsellere sahip olan duvar resimleriyle dahi duvarınızın beğeni toplayan bir dekorasyon unsuru haline dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Farklı boyutlardaki birkaç porselen tabağı asimetrik bir biçimde duvara asmak da farklı bir aksesuar seçimi olabilir. Duvar aksesuarlarında mekanda bulunmayan bir rengi üzerinde barındıran öğeleri seçmek, mekan dekorasyonunun daha çok ilgi çeken bir hale dönüşmesini sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan ” Dekoratif Duvar Stickerları ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön