Buradasınız:Anasayfa » Nasıl Yapılır » Duvar Nasıl Boyanır

Duvar Nasıl Boyanır

Duvar Nasıl Boyanır

Evlerimizin duvarlarını boyamak kimine zor gelebilir ancak yapılabilir bir uygulamadır. İşin ustası elbette profesyoneldir ancak kendimiz de duvarları boyayabiliriz. Bilinmesi gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle duvarlara istediğimiz renklerde boyaları seçmekle işe başlarız. Küçük mekanlar için açık ve pastel renkleri seçersek daha ferah görünecektir. Önemli nokta ise duvarları boyamaya başlamadan önce evi ve duvarları hazırlamamız gereklidir. Öncelikle eşyaları odanın ortasına taşımak uygun olacaktır.

Eşyaların üzerilerini uygun bir kumaş veya naylonla kapatmak gerekir. Duvarlardaki prizler ve tüm sabitler sökülmesi gereken unsurlardır. Yerlerine tekrar takmak üzere bunları sökmek duvarları hazırlamanın temelidir. Boyanamayan radyatör gibi unsurları ise iyice kapatmak gerekir. Son olarak zemin de bir örtü ile kapatılmalıdır. Boya gerektiği gibi hazırlanır. Duvarları boyamak için önce tavandan başlamak gerekir.

Tavan boyanmayacaksa duvarlardan başlanabilir. Daha sonra eğer boyanacaksa kapı ve pencerelerle boyama işlemine devam edilir. Tavan boyanırken rulo ile şeritler halinde boyamak gerekir. Kenarlardan 10 cm kadar par ayrılır bu kesim ise fırça ile boyanır. Ruloya takılacak uzatma sapı işimizi kolay yapmamızı sağlar. Yoksa merdiven kullanarak yapabiliriz. Duvarlar ise tavan kuruduktan sonra boyanır.

Köşeler fırça ile boyanmalıdır. Diğer kesimler rulo ile devam edilir. Rulo kullanımı çok bastırmadan hafifçe duvara sürülerek olur. Zizaglar halinde duvara boya sürülür ve şeritler halinde çekilerek boya duvara eşit miktarda yedirilir. Boya 2-3 kat olarak duvara uygulanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan ” Nasıl Yapılır ? ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön