Buradasınız:Anasayfa » Mutfak » Mutfak Çeşitleri

Mutfak Çeşitleri

Mutfak Çeşitleri

Mutfaklar her eve göre faklı tasarlanabilir. Ancak genel olarak belli yapıları vardır. Seçenekler olarak hazır mutfak kalıplar halinde üretilen ürünlerdir. Önceden üretilmiş kalıplar seçilerek mekana uygun bir biçimde yerleştirilir. Ancak ufak tefek değişiklikler veya eklemeler yapılabilmektedir. Mekanda kalıplardan arta kalan yerlerin de kullanılması önerilir.Mümkünse ölü nokta bırakılmamalıdır.

Dolap kapaklarının biçimleri, modelleri önceden tasarlanmıştır ve değiştirilemez. Ancak mekana uygun olarak monte edilebilir. Mutfaklar için projeli seçenek ise her türlü olanağa açıktır. Proje tasarlanır, malzeme seçilir ve üretim başlar. Her türlü detay seçilir ve yapılır. Mutfak tipleri olarak ada mutfaklar son yıllarda popüler olan modellerdir. Ancak bu seçenek için mekanın geniş olması gerekmektedir.

Ada mutfak veya yarım ada mutfak modeli modüllerin mutfak mekanının ortasında kullanıldığı modeldir.Ada modülü masa olarak veya çalışma yeri olarak kullanılabilir. Kullanışlı ve dekoratif bir seçenektir. Küçük mutfaklarda ancak yarım ada tipi uygulanabilmektedir. Ada kısmında pişirme ürünleri de kullanılmaktadır. Tercihe bağlı olup bu kısıda pişirme ürünleri ankastre olarak uygulanmaktadır.

Açık mutfaklar ise evin biçimine göre şekillenmektedir. Açık mutfak tipi ailelerin yaşam biçimlerine göre veya evde yaşayan kişi sayısına göre tercih edilebilmektedir. Bu tip mutfaklar kimi ailelerce kullanışlı görülmekte kimi aileler ise kapalı mutfağı tercih etmektedir. Son yıllarda açık mutfaklı evlere sıklıkla rastlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ” Mutfak Aydınlatma ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön