Buradasınız:Anasayfa » Yatak Odası » Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Ebeveynler için özel olan yatak odası, eşlerin mutluluğu adına evin en önemli alanlarından biridir.  Bu bölümün tasarımı ile ilgili tüm kararları, odayı sizinle paylaşacak olan eşiniz ile beraber almanız önem taşımaktadır. Aynı zamanda bu bölümün, sizleri yoğun ve yorgun bir iş temposundan kurtararak, ertesi güne hazırlayacak ve yenilenmenizi sağlayacak bir dinlenme sunması da önemlidir.

Bu bölümün tasarımı sırasında anahtar kelime ‘’estetik’’ olmalıdır. Dekorasyonunda seçilecek olan tüm ürünler hem beğeni ve zevkinize hitap etmeli hem de aynı zamanda sizler için kullanımı kolay olmalıdır. Öncelikle yatak seçimi ve başlık seçimi yapılmalıdır. Çünkü bu seçimde belirlemiş olduğunuz tarz, akabinde bölümün her yerine enerjisini yansıtacaktır. Bu nedenle klasik bir görünüme mi yoksa aksine modern bir görünüme mi sahip olunması istenildiğine karar verilmelidir. Bu karar verildikten sonraki adımda ise bazanın sağ ve sol kısmına komidin yerleştirilmelidir.

Burada da başlık ile aynı renkte ve baza ile aynı yükseklikte komidin seçimi, hem eşyalar arasında bir bütünlük sağlayacak hem de odanıza şık bir görünüm katacaktır. Komidin üzerine ise aydınlatma amaçlı çeşitli aksesuarlar ve objeler yerleştirebilir, böylelikle yatmadan evvel kitap okumak ister iseniz odanın tümünü aydınlatmak zorunda kalmazsınız. Özellikle başlık karşısına makyaj masası ya da televizyon koyulması için bir ünite yerleştirilmesi doğru olacaktır. Ancak bu bölümde televizyon koyulmasını şahsi fikrimize dayanarak pek tercih etmiyoruz.

Çünkü eşler arası iletişimi ve ilgiliyi kısıtlandıran televizyon için evin diğer bölümleri daha uygun olacaktır. Son olarak dolap yerleşiminde ise bölümün en kör noktasını tercih etmelisiniz. Yani dolaplarınızı gün ışığını engellemeyecek bir yere yerleştirmelisiniz.

Tüm bunların dışında yaşadığınız alanı daha güzel ve şık kılmak amacı ile askılık, sandalye, şifonyer adı verilen çekmeceli dolap veya puf tercih edebilirsiniz. Özellikle bazanızın ayakucuna yerleştireceğiniz sandık görünümlü puflar, hem içerisinde eşya saklamanız için hem de günlük kullanım için oldukça rahat ve pratik olacaktır.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön